terakkisanat

Terakki Sanat, sanatseverleri 22 Nisan’dan itibaren günümüzün  4 Çağdaş sanatçısı ile buluşturuyor. Sanatçılar, farklı disiplinlerde olmalarına rağmen, ortak çıkış noktalarının;
yaşam, doğa ve renk olması, sergiyi görsellikte ve duyguda zirveye taşıyor.

Bir renk ressamı olarak da tanımlayabileceğimiz Hakan Esmer, peyzaj ve figüratif soyutlamalardan oluşan eserlerinde; kırsal ve kentsel yöreleri izlenimci bir yaklaşımla resme dönüştürürken dışavurumcu bir üslup benimsediği, yeni’nin ve çağdaş olanın estetiğini ararken, aynı zamanda anlamsız biçim formasyonlarının ve resimsel yozlaşmanın da ne derece karşısında olduğunu gösteriyor resimlerinde.

Özgün plastik dilini, farklı üretim teknikleriyle harmanlamayı başarabilmiş ender sanatçılardan birisi olarak tanıdığımız Semih Kaplan, renkçi bir anlayışın egemen olduğu devinim yüklü işlerinde; zorunlu yaşam koşulları nedeniyle uzaklaşmak zorunda kaldığımız doğaya ve denize ait görünümlerin bellekteki çakışmalarıyla kurduğu ilişkiyi, bir tür içe dönüşle daha da güçlendirerek yeniden hayat bulmalarını sağlıyor.

Serdar Leblebici, Orhan Kemal’in “Cemile” romanından etkilendiği “Şehrin Kıyısında” serisindeki örneklerlerden göreceğimiz gibi; Çukurova’da geçen zorlu yaşam mücadelesini ve bu zorluklarda yaşayan insanın ayakta kalmasını sağlayan bağların gücünü, kendi heyecanıyla yoğurarak tuvallerine doğru savuruyor.

Her eserinde mükemmelliğini arayan Ahmet Yeşil; detay olarak kullandığı ip ve halat nesnelerinde kendi özgünlüğünü yakalayarak, halatın estetik değerlerini imgesel bir güç haline getirdiği duygularını, düşüncelerini, özlemlerini ve tutkularını “anlamlı-özgür-özgün yaşamak”  perspektifinden gördüklerini, resimlerine aktarmayı sürdürüyor.

Aslında; tamamen kendileri oldukları için fark yaratan, yarattıklarının zaman labirentinde bir arada yaşamayı seçen, onların duygu buluşmalarını bekleyen sanata tutkun izleyiciler…

Birlikte olmak dileğiyle…
 
gallery thumbnail gallery thumbnail gallery thumbnail gallery thumbnail
ts14-he 001 ts14-he 002 ts14-he 003 ts14-he 004
gallery thumbnail gallery thumbnail gallery thumbnail gallery thumbnail
ts14-he 005 ts14-sk 006 ts14-sk 007 ts14-sk 008
gallery thumbnail gallery thumbnail gallery thumbnail gallery thumbnail
ts14-sk 009 ts14-sk 010 ts14-sk 011 ts14-sl 012
gallery thumbnail gallery thumbnail gallery thumbnail gallery thumbnail
ts14-sl 013 ts14-sl 014 ts14-sl 015 ts14-ay 016
gallery thumbnail gallery thumbnail gallery thumbnail
ts14-ay 017 ts14-ay 018 ts14-ay 019
 
copyright